Cuba libre drink – Przepis na prosty napój

Każdy zna Cuba libre – i być może każdy kiedyś przygotowywał go w domu. Nie potrzebujesz wielu składników, ani shakera, ani innych pomocników. Gotowe w mgnieniu oka, a w każdej chwili możesz cieszyć się ulubionym orzeźwieniem.

Co to jest cuba libre?

Drink Cuba Libre to chyba najbardziej znany napój. Opiera się na 2 głównych składnikach, rumie i coli. Jego przygotowanie jest absolutnie proste. Być może dlatego napój Cuba Libre cieszy się tak dużą popularnością. Jak sama nazwa wskazuje, napój ten wywodzi się z Kuby.

cuba libre
Źródło zdjęcia: Buntovskikh Olga / Shutterstock.com

Drink ten powstał, gdy Kuba walczyła o niepodległość od Hiszpanii. Cuba libre oznacza w tłumaczeniu „wolną Kubę”. Źródła historyczne podają, że amerykański żołnierz zasadził na Kubie gałązkę jaworu podczas walk o wolność, aby zaznaczyć miejsce kwaterowania jego żołnierzy. Na znak wsparcia Kubańczycy zaczęli oferować tym żołnierzom rum i colę, a zwłaszcza sok z limonki. I tak narodził się przepis cuba libre.

Przepis na cuba libre

Przygotuj szybki, tradycyjny przepis, który każdemu zasmakuje. Ulubiony napój na każdą imprezę. Zobaczmy, jak zrobić cuba libre?

Trudność:BeginnerCzas przygotowania: 5 minutaPorcje:1 porcje

Składniki

Przygotowanie

  1. Do szklanki wypełnionej lodem wlej biały rum.
  2. Dodaj świeży sok z limonki.
  3. Dopełnij colę.
  4. Delikatnie wymieszaj.
  5. Udekoruj plasterkiem limonki.

Polecamy: Przepis na drink negroni

Jaki rum do cuba libre?

Do kompozycji Cuba Libre najczęściej dodaje się biały rum. A to głównie dlatego, że jego smak jest neutralny, dlatego łatwo łączy się z innymi smakami koktajlu, takimi jak cola i limonka. Rum nie dominuje tak jak inne alkohole, dzięki czemu smak wszystkich składników jest zrównoważony. Rodzaj rumu można oczywiście dostosować do własnych upodobań, każdy rodzaj białego rumu różni się smakiem i charakterem. Najpopularniejsze marki to Bacardi, Havana Club i inne.

Cuba Libre bezalkoholowe

Napój bezalkoholowy Cuba Libre to także prosty napój. Po prostu pomiń biały rum w poprzednim przepisie, po prostu wymieszaj colę z sokiem z limonki. Jeśli chcesz, aby ten bezalkoholowy napój był wyjątkowy, dodaj na przykład gałązkę mięty, mielony cukier trzcinowy lub specjalne syropy o smakach według Twoich upodobań. Nie ma ograniczeń dla wyobraźni. Ciesz się posiłkiem!


Inne ulubione napoje i drinki

5/5 - (1 vote)
Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.