Drink martini – Przepis na koktajl Jamesa Bonda

Przygotuj swój ulubiony drink martini. Prosty orzeźwiający koktajl nie tylko na letnie dni. Wypróbuj tradycyjny przepis, który zaimponuje Twoim znajomym.

Co to jest martini?

Koktajl Martini to popularny napój wszystkich dorosłych. Jej bazą jest gin i wermut, tradycyjnie podawany z cebulą lub oliwkami. To idealnie prosty koktajl, który nikogo nie urazi. Wręcz przeciwnie, tylko olśnisz wszystkich.

Przepis martini
Źródło zdjęcia: Julio Ricco / Shutterstock.com

Jednak termin „martini” jest również włoskim rodzajem wermutu. Z czasem dostosowano proporcje ginu do wermutu i dodano różne warianty dodatków. Czy wiesz, co pił James Bond? Martini oczywiście!

Przepis na martini?

Koktajl na wizytę, który przygotujesz w krótkim czasie – i zachwycisz swoich gości. Czy wiesz jak zrobić martini?

Trudność:BeginnerCzas przygotowania: 7 minutaPorcje:1 porcje

Składniki

Przygotowanie

  1. Napełnij szklankę miksującą lodem. Lód powinien być zimny i czysty.
  2. Dodać gin i wytrawny wermut.
  3. Mieszaj powoli i ostrożnie.
  4. Gdy poczujesz, że napój jest wystarczająco schłodzony i wymieszany, przecedź martini przez drobne sitko i przelej martini do kieliszka koktajlowego.

Jak ulepszyć Martini?

Jeśli chcesz nieco zmodyfikować swoje martini, możesz poeksperymentować z proporcjami ginu do wermutu (na przykład 3:1 lub 4:1) lub wypróbować różne rodzaje wermutu, które mają różne smaki i właściwości.

Możesz także spróbować różnych rodzajów ginu, aby uzyskać różne niuanse smakowe. Używaj wyłącznie alkoholu wysokiej jakości. Możesz także dodać pokruszony lód – koktajl od razu będzie wyglądał bardziej luksusowo.

Popularne jest również martini z tonikiem.


Inne ulubione napoje i drinki

Oceń ten przepis
Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.