Sex on the beach – Przygotuj swój ulubiony koktajl plażowy

Jeśli lubisz drinki, sex on the beach znasz jak własną kieszeń. Wystarczy wymieszać kilka podstawowych składników, udekorować koktajl i mamy gotowy napój. Przygotowanie jest dość łatwe. Ale jak powstał ten koktajl? Istnieje kilka teorii.

Co to jest sex on the beach?

Sex on the beach drink (seks na plaży) to pomarańczowo-czerwony napój orzeźwiający, podawany stylowo w kieliszku koktajlowym. Koktajl jest popularny chyba na całym świecie, zwłaszcza w barach na plaży, jak sama nazwa wskazuje.

Sex on the beach drink
Źródło zdjęcia: Sheviakova Kateryna / Shutterstock.com

Pochodzenie drinku

Istnieje kilka teorii. Jedno z najpopularniejszych twierdzeń głosi, że koktajl „seks na plaży” powstał na Florydzie w latach 70. XX wieku. Pierwotnie miał promować turystykę i sprzedaż alkoholu na plaży. Turyści domagali się czegoś, co zawierałoby więcej rodzajów soków, więc barmani po prostu zaczęli eksperymentować. Zasługi przypisuje się jednak także miastu Puerto Rico na Karaibach, gdzie w latach 70. popularne było także połączenie wódki z sokami owocowymi.

Przepis na sex on the beach

Przepis na sex on the beach może się nieznacznie różnić w zależności od miejsca jego przygotowania, ale podstawowe składniki są praktycznie zawsze takie same. Jak zrobić sex on the beach?

Trudność:BeginnerCzas przygotowania: 5 minutaPorcje:1 porcje

Składniki

Przygotowanie

  1. Przygotuj wszystkie składniki, shaker i szklankę na napój.
  2. Wódkę, sok i sok umieścić w shakerze i dokładnie wstrząsnąć.
  3. Przecedzić do kieliszka koktajlowego wypełnionego lodem.

Polecamy: Spróbuj przepis na drink Bloody Mary

Jak ulepszyć koktajl sex on the beach?

Możesz łatwo ulepszyć sex on the beach na kilka sposobów.

  • Zamiast soku z moreli i brzoskwiń spróbuj użyć innego soku, np. mango, marakuji lub truskawki. Każdy nowy smak tworzy nową wersję.
  • Spróbuj dodać do koktajlu zioła, np. miętę czy bazylię. Lub przyprawy, takie jak cynamon lub gałka muszkatołowa. Dzięki temu koktajl uzyska ciekawy aromat i różnorodny smak.
  • Jeśli chcesz, żeby Twój koktajl wyglądał naprawdę luksusowo, zrób na wierzch piankę – na przykład z białek jaj.
  • Smak koktajlu będzie jeszcze bardziej intensywny, jeśli dodasz syrop owocowy lub likier np. brzoskwiniowy lub marakujowy.

Możesz samodzielnie eksperymentować i odkrywać nowe smaki i aromaty. Zawsze jednak pamiętaj, że koktajle alkoholowe należy pić ostrożnie i odpowiedzialnie.


Inne ulubione napoje i drinki

Oceń ten przepis
Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.